دوشنبه , ۲۶ آذر ۱۳۹۷

پاسخ سوال های رایج شما در مورد آموزش کامپیوتر به کودکان


اولین گام یادگیری هر مهارت ، علاقه مندی اولیه به آن مهارت است زیرا وقت و دقت کافی برای یادگیری آن صرف خواهید نمود .بهترین راه علاقه مند ساختن کودکان ، آموزش به صورت بازی است. این باعث می شود به سرعت مهارت های اصلی که در یادگیری دروس مدرسه و حتی مهارت های حرفه ای بازار کار نیاز می باشد را یاد بگیرند.بهترین سن برای آموزش کامپیوتر به کودکان تقریبا سن چهار سالگی می باشد که ابتدا با نرم افزارهای موجود با بازی و نقاشی آشنا شده ، سپس اجزای کامپیوتر،کاربرد و مباحث آن را یاد می گیرند.در ادامه در هر سن با توجه به پایه تحصیلی مباحث مورد نیاز آن پایه آموزش داده می شود.


زمان و مکان دو فاکتور مهم برای کنترل استفاده کودکان شما از کامپیوتر می باشد:

  1. زمان : با گذراندن دوره های هدفمند آموزش کامپیوتر زمانی که فرزند شما صرف نشستن پشت سیستم می کند ، مفید خواهد بود. پس زمان های دیگر صرف تحصیل،مطالعه،ورزش و… خواهد شد.
  2. مکان : اگر سیستم در اتاق کودک قرار بگیرد بدون نظارت شما راه اشتباهی را کودک شما خواهد رفت اما در محیط های مناسب که به صورت گروهی با سیستم کار می شود و آموزش ها همراه با بازی و هدفمند است دیگر جای نگرانی نیست.


 


انتخاب نرم افزار مناسب گامی اساسی جهت آموزش اصولی کامپیوتر به کودکان است.

فاکتورهای انتخاب نرم افزار:

  • نرم افزار باید مناسب رده سنی کودک باشد وگرنه دجار سردرگمی و سرخوردگی می شود.
  • انتخاب نرم افزار باید با هدف باشد همان طور که در زندگی روزمره برای انجام تمام کارها هدفی دنبال می شود .
  • انتخاب نرم افزار به لحاظ گرافیکی مهم است همان طور که کودک در انتخاب کتاب به تصاویر زیبا و شاد بیشتر توجه می کند که مجتمع فنی تهران با فراهم آوردن نرم افزار مناسب راه را برای شما کوتاه کرده است.

نتیجه گیری :

برای همسو شدن با تکنولوژی روز یادگیری اصول کامپیوتر به امری مهم تبدیل شده که اگر درسنین پایین تر به کودکان آموزش داده شود قطعا نتایج بهتری در بر خواهد داشت .چرا که فرصت و انگیزه کافی برای یادگیری را دارند.


انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.